АссисТАС.Страхование жизни.

Мысли и чувства не производят действий. Только действия производят мысли и чувства.  

Билл Ньюмен


tas.zp.ua
 
 
 
 
 
 

Сейчас на сайте:

Сейчас 17 гостей онлайн
 
ДЕВ’ЯТЬ МІФІВ З ПИТАНЬ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ PDF Печать E-mail

Міф №1 

Я нічого не втрачу, якщо отримуватиму заробітну плату "у конверті"

Отримання заробітної плати "у конверті" відіб’ється на Вашій майбутній пенсії, оскільки прихована заробітна плата призведе до зменшення майбутньої пенсії. 

Міф №2

Я не можу контролювати сплату внесків до Пенсійного фонду моїм роботодавцем

Застрахована особа має право отримувати від свого роботодавця підтвердження про сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та вимагати сплачувати за неї страхові внески до Пенсійного фонду (стаття 16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"). 


Міф №3


Розмір моєї пенсії не залежатиме від трудового стажу та заробітку

Розмір пенсії із солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування залежить від тривалості страхового стажу, в період якого сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду, та від величини отримуваної заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески.

 

Кожний рік роботи понад 20 років у жінок та 25 років у чоловіків додатково збільшує розмір пенсії на 1 
відсоток пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.
Оскільки за період після 1 липня 2000 року для обчислення пенсії враховується заробітна плата весь період роботи до моменту звернення за призначенням пенсії, відповідно кожна зароблена гривня заробітної плати матиме вагу у розмірі майбутньої пенсії. 


Міф №4

Період мого навчання у вищому навчальному закладі буде врахований до страхового стажу для
призначення пенсії


Питання щодо врахування до страхового стажу періоду навчання у вищих навчальних закладах
розглядається в залежності від того, на який період таке навчання припадало: на період до 1 січня 2004 року чи після цієї дати. 

Термін навчання у вищих навчальних закладах у періоді до 1 січня 2004 року буде зарахований до
страхового стажу без будь-яких додаткових умов, достатньо органу Пенсійного фонду надати документ про вищу освіту. 
Термін навчання, який припадає на період після 1 січня 2004 року буде зарахований до страхового стажу за умови, що за цей час будуть сплачені страхові внески до органу Пенсійного фонду у розмірі, що не може бути меншим мінімального страхового внеску для відповідної категорії осіб, тобто пенсійного внеску, обчисленого із мінімальної заробітної плати за кожний місяць такого періоду. Ці внески можуть бути сплачені одноразово у будь-який час після закінчення навчання.  

Міф № 5

Я не зможу підтвердити свою роботу, якщо у мене відсутній запис у трудовій книжці про виконану роботу

Документом, що підтверджує страховий стаж, є трудова книжка. Якщо запис про виконану роботу у трудовій книжці відсутній, на підтвердження такого періоду роботи можна надати довідку з місця роботи, яка видана на підставі наказів про прийом та звільнення з роботи та відомостей на виплату заробітної плати. Якщо така робота припадає на період після 1 січня 2004 року, то обов’язковою умовою для зарахування до страхового стажу всього періоду роботи є сплата страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування у розмірі, що є не меншим мінімального страхового внеску. Якщо у період роботи страхові внески сплачувались, відділ персоніфікованого обліку органу Пенсійного 
фонду надасть довідку про період сплати страхових внесків (починаючи з 1 липня 2000 року), яка також буде врахована при підтвердженні періоду роботи, за який відсутній запис у трудовій книжці. 


Міф № 6

Якщо я тимчасово працюю за кордоном, я втрачаю страховий стаж для пенсії

Законом передбачена добровільна участь у пенсійному страхуванні. На період роботи за кордоном можливо укласти з органом пенсійного фонду договір про добровільну участь в пенсійному страхуванні, але термін такого договору не може бути меншим ніж 1 рік. За зазначений період необхідно сплатити страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, тобто у розмірі страхового внеску, обчисленого із мінімальної заробітної плати за кожний місяць такого періоду. Надається можливість сплатити страхові внески однією сумою за минулий період, тобто при поверненні в Україну. 


Міф № 7

Я не можу відстрочити вихід на пенсію

Можливість відстрочити вихід на пенсію передбачена законом (стаття 29 Закону України "Про
загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"). Якщо застрахована особа заявляє органу
Пенсійного фонду про відстрочку часу призначення пенсії за віком (продовжує працювати але не отримує пенсії), то за кожний наступний рік роботи розмір пенсії підвищується на визначений законом відсоток.

Зокрема, за 1 рік відстрочки часу призначення пенсії за віком розмір пенсії підвищується на 3%, за два роки  – на 6,71%, за три роки – на 11,83%, за чотири роки – на 18,54%, за п’ять років – на 27,07%, за шість років – на 36,46%, за сім років – на 46,85%, за вісім років – на 58,43%, за дев’ять років – на 71,19%,а за десять років – на 85,32%. Розмір пенсії визначається у підвищеному розмірі на підставі поданої згодом заяви про призначення пенсії за віком.  


Міф № 8

Я отримуватиму пенсію тільки із солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного
страхування


Якщо Ви молода людина, якій ще немає 35 – 38 років, Ви являтиметесь учасником накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яку планується запровадити в Україні як другий рівень пенсійної системи з 2009 року, а тому Ви будете отримувати і пенсійні виплати за рахунок коштів, накопичених на другому рівні – у Накопичувальному пенсійному фонді. Крім того, якщо Ви виявите бажання сплачувати пенсійні внески до недержавного пенсійного фонду, Ви матимете можливість отримувати пенсійні виплати і із третього джерела – за рахунок накопичень в добровільній системі – системі  недержавного пенсійного забезпечення. 


Міф № 9

З прийняттям Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" дострокові
пенсії відмінені


Призначення дострокових пенсій за віком зберігається при досягненні пенсійного віку та наявності
пільгового/спеціального стажу, визначеного Законом України "Про пенсійне забезпечення" (пункт 2
Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"). Уряд розробляє законопроект, відповідно до якого пенсійне забезпечення осіб, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці та користувались правом на пільгову пенсію або за вислугу років, буде здійснюватись на третьому рівні пенсійної системи за рахунок пенсійних внесків їх роботодавців до професійних чи корпоративних пенсійних фондів на користь таких працівників. На відміну від пенсійного забезпечення в даний час, коли пенсійні внески сплачуються до солідарної системи та використовуються для виплати пенсій всім існуючим пенсіонерам, у новій системі пенсійні внески роботодавців на користь працівників являтимуться власністю таких працівників та підлягатимуть успадкуванню відповідно до закону у разі смерті таких працівників.

+/-
Оставить комментарий
Имя:
Email:
 
Тема:
UBB-Код:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Пожалуйста, введите проверочный код, который Вы видите на картинке.
+/- Комментарии
Добавить новый Поиск
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."